Rozliczenie PIT Norwegia. Ważne informacje w prosty sposób

  • Wrzesień 27, 2019

Korzystne warunki zatrudnienia i atrakcyjne wynagrodzenie – w taki sposób Norwegia co roku przyciąga coraz więcej pracowników z Polski. Legalna praca w Norwegii pociąga za sobą wiele korzyści, jednak warunkiem cieszenia się zaletami pracy na terenie tego kraju jest prawidłowo złożone rozliczenie podatkowe. Zespół podatkimeritum.pl jako ekspert w tym temacie przygotował dla Ciebie kilka istotnych informacji.

  • Kto? Podatek dochodowy jest odciągany od pensji pracownika. Obowiązek potrącenia go z pensji i przekazanie do odpowiedniego urzędu skarbowego spoczywa na pracodawcy, natomiast złożenie zeznania podatkowego w tymże urzędzie leży w gestii pracownika.
  • Gdzie? W lokalnym urzędzie skarbowym lub w Centralnym Urzędzie Podatkowym ds. Zagranicznych (SFU). Koniecznie zasięgnij informacji, która opcja dotyczy Ciebie.
  • Kiedy? Zwyczajowo od końca roku kalendarzowego, za który się rozliczamy, do końca kwietnia roku następnego. Jeśli jesteś zmuszony do przedłużenia terminu, masz czas do końca maja – bez konsekwencji. Potrzebujesz więcej czasu? Możesz złożyć odpowiednie podanie w elektronicznym systemie Atlinn. Służy on w Norwegii do załatwiania spraw urzędowych online.
  • Jak? Papierowo lub online.
  • Ile? Wysokość podatków jest sprawą indywidualną, uzależnioną od wielu czynników.

Jeśli podlegasz pod lokalny urząd skarbowy, nie masz bezwzględnego obowiązku składania zeznania podatkowego. Urząd może zrobić to za Ciebie na podstawie odpowiednich informacji. Jeśli zależy Ci jednak na wysokim zwrocie podatkowym na podstawie przysługujących Ci ulg i odpisów, zaleca się jednak złożenie norweskiego PIT-u. Podatnicy podlegający pod SFU muszą złożyć odpowiednie zeznanie (z uwzględnieniem przypadających im ulg itp.). Kara za niewywiązanie się z obowiązku wynosi 30% wysokości należnego za dany rok podatku. Tracisz też szansę na wszelkie ulgi, odpisy i zwroty. 

Przed rozliczeniem podatku koniecznie dowiedz się, jakie ulgi i zasiłki Ci przysługują. Nawet jeśli nie uwzględnisz ich w swoim zeznaniu podatkowym, przysługuje Ci prawo do złożenia odpowiedniej korekty. Podatkimeritum.pl chętnie Ci w tym pomoże.

  1. Rozliczenie PIT Norwegia – uwaga, ważne zmiany!

Rozliczenie PIT Norwegia jak wszelkie kwestie prawne jest regulowane odpowiednimi ustawami. Ostatnio wprowadzono zmiany dotyczące drugiej klasy podatkowej oraz słynnego, bardzo korzystnego dla Polaków statusu pendler. Druga klasa podatkowa (dotycząca małżonka podatnika, który dzielił z nim adres zameldowania i wykazywał brak lub bardzo niskie zarobki) została całkowicie zlikwidowana. Co do statusu pendler, zaistniały zmiany w odpisie wyżywienia od diet. W sprawie zoptymalizowania zwrotu podatków mimo wyżej wymienionych zmian skontaktuj się z zespołem podatkimeritum.pl.

  1. Rozliczenie PIT Norwegia – tylko z podatkimeritum.pl

Podatkimeritum.pl to specjalista od podatków, zasiłków i innych kwestii finansowych na terenie wielu państw Europy. Sporządzamy też profesjonalne tłumaczenia potrzebnych dokumentów – w konkurencyjnej cenie! Jeśli pracujesz za granicą i przy regulacji spraw podatkowych przyda Ci się pomoc eksperta, zaufaj podatkimeritum.pl. Z nami rozliczenie PIT Norwegia to fraszka!

undefined

admin

E-mail : admin@rs1.pl

Submit A Comment

Must be fill required * marked fields.

:*
:*